Wall of fame

Vandringspokalerna

 

 Årets Aktiva                                  Årets Framsteg                      Årets Kämpe

2019 Aron Uggeldal                             2019 Nils Roelofs                         2019 Milla Karlsson

2022 Alfons Uggeldal                           2022 Juni Lindström                     2022 Martta Meretniemi

Simförbundets

Simförbundets tidsgränser för klassmedaljerna

PDF-tiedostoluokkamerk_2013_lowres.pdf (204 kB)
Uimaliiton luokkamitalit

Klassmedaljerna delas ut i samband med andra prisutdelningar vid nationella eller egna tävligar.  (Namn i blå färg har ännu inte fått sin medalj)

 

Klassmedaljer i 50 m Frisim

Flickor, JÄRNMEDALJ Tidsgräns 0:47:00

Ellinor Söderström                 2022                                                           

Nea Karell                             2019

                            
Elin Nordgren                    2020
Veronika Lauren2019
Juliet Bärling2019
Milla Karlsson2019
Maria Kruglova2019

 

Pojkar, JÄRNMEDALJ Tidsgräns 0:44:00

Ebbe Karlsson2020
Adrian Uggeldal2020
Alexander Kruglov2018
Nils Roelofs2020
Adrian Vuorio2019
Bror Aron Uggeldal2019
Ahti Nikkari 2019
Matias Lehikoinen2020
Elias Vuorio2021
Kevin Huldén2021
Alfons Uggeldal2021

Nestor Lindroos              2022

Erik Lindroos            2022   

Kevin Huldén            2022

Nestor Lindroos        2022                                                                            

 

 

 

Klassmedaljer i 100 m Frisim

Flickor, JÄRNMEDALJ Tidsgräns 1:48:00

Nea Karell2019
Elin Nordgren2019

 

Pojkar, JÄRNMEDALJ Tidsgräns 1:38:00

Ebbe Karlsson2019
Adrian Vuorio2019
Adrian Uggeldal2019
Alexander Kruglov2019

Alfons Uggeldal                      2022

 

Klassmedalj  50m SU

Flickor, JÄRNMEDALJ Tidsgräns 00:54:00

-

Pojkar , JÄRNMEDALJ Tidsgräns 0:54:00

Ebbe Karlsson2019
Adrian Uggeldal2019
Bror Aron Uggeldal2019
Alexander Kruglov2018
Alfons Uggeldal2022

 

Klassmedalj 100m SU

Flickor, JÄRNMEDALJ  Tidsgräns 02:01:00

Nea Karell2018

 

Pojkar, JÄRNMEDALJ Tidsgräns 01:48:00

Ebbe Karlsson2019
Adrian Uggeldal2018
Matias Lehikoinen2019
Elin Nordgren2019
Adrian Vuorio2018

Alfons Uggeldal                       2022

 

Klassmedalj 50m RU

Flickor, JÄRNMEDALJ Tidsgräns 00:58:00

Nea Karell2018
Elin Nordgren2019
Juliet Bärling2019

 

Pojkar, JÄRNMEDALJ Tidsgräns 00:53:50

Adrian Vuorio2018
Alexander Kruglov2018
Ebbe Karlsson2019
Matias Lehikoinen2019

 

Klassmedalj 100m RU

Pojkar, BRONSMEDALJ Tidsgräns 01:31:00

Adrian Vuorio2019

 

Flickor, JÄRNMEDALJ Tidsgräns 02:07:00

Maria Kruglova2018
Nea Karell2019
Juliet Bärling2019
Elin Nordgren2020

 

Pojkar, JÄRNMEDALJ Tidsgräns 02:02:00

Ebbe Karlsson2019
Matias Lehikoinen2020
Adrian Uggeldal2020

 

Klassmedalj 50m PU

Flickor, JÄRNMEDALJ Tidsgräns 00:52:00

Nea Karell2019

 

Pojkar, JÄRNMEDALJ Tidsgräns 00:47:00

Adrian Vuorio2019
Ebbe Karlsson2020

 

Klassmedalj 100m PU

Pojkar, JÄRNMEDALJ Tidsgräns 01:48:00

Ebbe Karlsson2020

 

Klassmedalj 100m SKU

Flickor, JÄRNMEDALJ Tidsgräns 02:20:00

Nea Karell2019
Elin nordgren2019
Veronika Lauren2019
Juliet Bärling

2019

Ellinor Söderström            2022 

 

 

Pojkar, JÄRNMEDALJ Tidsgräns 01:48:00

Ebbe Karlsson2019
Adrian vuorio2019
Adrian Uggeldal2019
Matias Lehikoinen2019
Bror Aron Uggeldal2019
Ahti Nikkari2019
Alexander Kruglov2019

Alfons Uggeldal                       2022