Tävlingsresultat

Grötsimmet 19.11.2022

GrenSimmareTid
1. 100m SKUAlfons1:45
1. 100m SKUKevin1:50
1. 100m SKUKerttu1:56
1. 100m SKUErik 1:57
1. 100m SKUNestor1:58
1. 100m SKUEllinor2:12

 

Gren

Simmare

Tid

2. 50 m VUViljami0:39
2. 50 m VUAarre0:42
2. 50 m VUKerttu0:46
2. 50 m VUErik0:47
2. 50 m VUJesper0:49
2. 50 m VUCasper0:51
2. 50 m VUMartta 0:59
2. 50 m VUElly1:01
2. 50 m VUMaja1:05
2. 50 m VUMax1:09
2. 50 m VUSaga1:11
2. 50 m VUJulia1:14
2. 50 m VUEssi1:17
2. 50 m VUAugust1:26
2. 50 m VUOliver1:27
2. 50 m VUThim1:29
2. 50 m VUNatte1:31
2. 50 m VUAlbin1:34
2. 50 m VUElsa1:37
2. 50 m VUElias1:41
2. 50 m VUJonathan1:42

 

GrenSimmareTid
3. 25 m VUJosefin1:20

 

GrenSimmareTid
4. 50m SUAarre0:50
4. 50m SUViljami0:51
4. 50m SUCasper0:58
4. 50m SUMaja1:00
4. 50m SUJesper1:01
4. 50m SUMartta1:06
4. 50m SUMax1:15

 

GrenSimmareTid
5. 50 m RUKevin0:54
5. 50 m RUNestor0:58
5. 50 m RUJulia1:27
5. 50 m RUNatte1:42
5. 50 m RUJonathan2:26

 

GrenSimmareTid
6. 50m PUAlfons0:50
6. 50m PUEllinor1:10

SyysUinnit Kaarinan Uimahallissa sunnuntaina 12.11.2022 Klo 13.15 

Registered swimmers, Kimito Sportförening

Raportti kilpailutulokset

Lisenssittömät: 

UimariSyntymävuosiSukupuoliSeuralyhenneLajin nimiAikaAsemaKilpailu

 

Maja Jensén           2010   22.65         3

Max Söderström     2012   29.43         9

Jonathan Wendelin 2015    41.78         13

 

 

Luotu jnk toimesta: Tempus
Päivämäärä: 2022-11-15 11:07:33
UimariSyntymävuosiSukupuoliSeuralyhenneLajin nimiAikaAsemaKilpailu

Alfons Uggeldal

2010

Mies

KSF

50m Vapaauinti

00:36.06

2

Syysuinnit

Nestor Lindroos

2011

Mies

KSF

50m Vapaauinti

00:41.62

1

Syysuinnit

Kevin Huldén

2011

Mies

KSF

50m Vapaauinti

00:41.82

2

Syysuinnit

Ellinor Söderström2010NainenKSF50m Vapaauinti00:44.725Syysuinnit
Erik Lindroos2010MiesKSF50m Vapaauinti00:46.535Syysuinnit

Casper Granroth

2013

Mies

KSF

50m Vapaauinti

00:49.44

2

Syysuinnit

Martta Meretniemi2012NainenKSF50m Vapaauinti00:54.844Syysuinnit

Jesper Wendelin

2012

Mies

KSF

50m Vapaauinti

00:55.18

1

Syysuinnit

        

Erik Lindroos

2010

Mies

KSF

50m Rintauinti

00:54.31

2

Syysuinnit

Kevin Huldén

2011

Mies

KSF

50m Rintauinti

00:55.05

1

Syysuinnit

Ellinor Söderström

2010

Nainen

KSF

50m Rintauinti

01:10.28

3

Syysuinnit

Jesper Wendelin

2012

Mies

KSF

50m Rintauinti

01:10.82

3

Syysuinnit

 

 

 

 

 

 

 

 

Martta Meretniemi

2012

Nainen

KSF

50m Selkäuinti

01:02.32

3

Syysuinnit

        

Alfons Uggeldal

2010

Mies

KSF

100m Sekauinti

01:42.55

2

Syysuinnit

Kevin Huldén

2011

Mies

KSF

100m Sekauinti

01:54.84

2

Syysuinnit

Nestor Lindroos

2011

Mies

KSF

100m Sekauinti

02:01.85

3

Syysuinnit

Ellinor Söderström2010NainenKSF100m Sekauinti02:12.255Syysuinnit

Raportti kilpailutulokset, Impivaara 30.110.2022

Luotu jnk toimesta: Tempus
Päivämäärä: 2022-11-10 11:56:22
UimariSyntymävuosiSeuralyhenneLajin nimiAikaAsemaKilpailu
Alfons Uggeldal2010KSF50m Vapaauinti00:36.059

IKM 2022 Varsinais-Suomi 12-vuotiaat

 

Kevin Huldén2011KSF50m Vapaauinti00:40.3712   IKM 2022 Varsinais-     Suomi 11vuotiaat

Raportti kilpailutulokset Syyskisat, Salo 1.10.2022

 

UimariSyntymävuosiLajin nimiPvmAika 
Elias Vuorio200750m Vapaauinti2022-10-0100:40.1714
Jesper Wendelin201250m Vapaauinti2022-10-0100:53.176
Casper Granroth201350m Vapaauinti2022-10-0100:53.827
Martta Meretniemi201250m Vapaauinti2022-10-0101:10.3015
      
Alfons Uggeldal2010100m Vapaauinti2022-10-0101:22.798
      
Kevin Huldén201150m Rintauinti2022-10-0100:55.924
Nestor Lindroos201150m Rintauinti2022-10-0100:59.077
Martta Meretniemi201250m Rintauinti2022-10-0101:26.1011
      
Nestor Lindroos2011100m Rintauinti2022-10-0102:07.7726
Kevin Huldén2011100m Rintauinti2022-10-0102:11.7927
      

Alfons Uggeldal

2010

50m Selkäuinti

2022-10-01

00:43.70

3

Elias Vuorio200750m Selkäuinti2022-10-0100:55.544
      

Martta Meretniemi

2012

50m Selkäuinti

2022-10-01

01:01.86

3

      
Kevin Huldén2011100m Sekauinti2022-10-0101:57.514

 

AQUANETTI –uinnit
Raision uintikeskus Ulpukassa lauantaina 24.9.2022

UimariSyntymävuosiSukupuoliLajin nimiAikaAsema
Alfons Uggeldal2010Mies50m Vapaauinti00:36.0612
Elias Vuorio2007Mies50m Vapaauinti00:38.1314
Kevin Huldén2011Mies50m Vapaauinti00:39.654
Erik Lindroos2010Mies50m Vapaauinti00:40.4419
Nestor Lindroos2011Mies50m Vapaauinti00:42.955
Casper Granroth2013Mies50m Vapaauinti00:53.1112
Jesper Wendelin2012Mies50m Vapaauinti00:53.1413
Martta Meretniemi2012Nainen50m Vapaauinti01:15.5010

 

UimariSyntymävuosiSukupuoliLajin nimiAikaAsema
Kevin Huldén2011Mies50m Rintauinti00:56.828
Nestor Lindroos2011Mies50m Rintauinti01:02.56

11

 

Uimari

SyntymävuosiSukupuoliLajin nimiAikaAsema

Alfons Uggeldal

2010

Mies

50m Selkäuinti

00:43.18

3

Elias Vuorio2007Mies50m Selkäuinti00:56.147
Casper Granroth2013Mies50m Selkäuinti01:01.0010
Jesper Wendelin2012Mies50m Selkäuinti01:05.6812
Martta Meretniemi2012Nainen50m Selkäuinti01:06.2214

 

Uimari

SyntymävuosiSukupuoliLajin nimiAikaAsema
Alfons Uggeldal2010Mies100m Sekauinti01:41.889
Kevin Huldén2011Mies100m Sekauinti01:57.956
Erik Lindroos2010Mies100m Sekauinti01:57.9911
Casper Granroth2013Mies100m Sekauinti02:15.9912
UimariSyntymävuosiLajin nimiPvmAikaAsemaKilpailu

Alfons Uggeldal

2010

50m Vapaauinti

2022-05

00:38.84

1

Kevätuinnit

Nestor Lindroos

2011

50m Vapaauinti

2022-05

00:43.30

1

Kevätuinnit

Kevin Huldén

2011

50m Vapaauinti

2022-05

00:44.72

2

Kevätuinnit

Ellinor Söderström201050m Vapaauinti2022-05-2200:49.475Kevätuinnit

Jesper Wendelin

2012

50m Vapaauinti

2022-05

00:49.75

2

Kevätuinnit

Casper Granroth

2013

50m Vapaauinti

2022-05

00:51.66

1

Kevätuinnit

 

 

 

 

 

 

 

Alfons Uggeldal

2010

50m Selkäuinti

2022-05

00:46.31

2

Kevätuinnit

Ellinor Söderström

2010

50m Selkäuinti

2022-05

00:51.03

3

Kevätuinnit

Casper Granroth

2013

50m Selkäuinti

2022-05

00:59.56

1

Kevätuinnit

Jesper Wendelin

2012

50m Selkäuinti

2022-05

01:00.47

2

Kevätuinnit

 

 

 

 

 

 

 

Alfons Uggeldal

2010

100m Sekauinti

2022-05

01:47.94

1

Kevätuinnit

Ellinor Söderström2010100m Sekauinti2022-05-2202:19.724Kevätuinnit

Jesper Wendelin

2012

100m Sekauinti

2022-05

02:25.91

1

Kevätuinnit

Casper Granroth

2013

100m Sekauinti

2022-05

02:30.50

1

 

       
NimiSeuraLajin nimiPvmAikaAsemaIkä
UiKaa Joukkue 4UiKaa4X50m Vapaauinti2022-05-2202:55.65114
Uimaseura KaarinaUiKaa4X50m Vapaauinti2022-05-2203:03.21217

Kimito Sportförening

KSF

4X50m Vapaauinti

2022-05

03:03.57

3

12

UiKaa Joukkue 2UiKaa4X50m Vapaauinti2022-05-2203:05.86416

Resultat från Delfinsimmet 14.5.2022

GrenSimmareTid
100SKU1. Matias1:25.19
100SKU2. Nea1:33.97
100SKU3. Veronika1:39.56
100SKU4. Alfons1:44.44
100SKU5. Kevin 2:03.47
100SKU6. Nestor2:04.90
100SKU7. Elias2:06.34
100SKU8. Casper2:20.02
100SKU9. Jesper2:22.63
100SKU10. Ellinor2:25.78

 

GrenSimmareTid
50RU1. Iivari0:56.43
50RU2. Eetu 1:02.57
50RU3. Juni1:03.56
50RU4. Mimer1:12.09

 

50SU

 

Kerttu M

 

0:57.69 

 

Gren

 

Simmare

 

Tid

50VU1. Matias0:33.72
50VU2. Nea0:36.28
50VU3. Alfons0:39.00
50VU4.Veronika0:39.93
50VU5. Elias0:39.94
50VU6. Erik0:44.22
50VU7. Nestor0:45.50
50VU8. Kevin0:48.09
50VU9. Kerttu M0:49.09
50VU10. Jesper0:50.56
50VU11. Lilja0:52.37
50VU12. Casper0:53.44
50VU13. Eetu 0:55.44
50VU14. Ellinor0:55.84
50VU15. Saga1:19.13
50VU16. Martta1:19.50
50VU17. Max1:22.66
50VU18. Ester1:30.13
50VU19. Julia1:31.34
Luotu jnk toimesta: Tempus
Päivämäärä: 2022-03-18 12:14:07
UimariSyntymävuosiSukupuoliLajin nimiPvmAika
Kimito Sportförening2010Mies4X50m Vapaauinti2022-03-0503:10.33
      
Alfons Uggeldal2010Mies50m Vapaauinti2022-03-0500:40.81
Kevin Huldén2011Mies50m Vapaauinti2022-03-0500:47.05
Ellinor Söderström2010Nainen50m Vapaauinti2022-03-0500:50.14
Nestor Lindroos2011Mies50m Vapaauinti2022-03-0500:51.35
Casper Granroth2013Mies50m Vapaauinti2022-03-0500:56.14
Jesper Wendelin2012Mies50m Vapaauinti2022-03-0500:57.25
      
Alfons Uggeldal2010Mies50m Selkäuinti2022-03-0500:52.22
Ellinor Söderström2010Nainen50m Selkäuinti2022-03-0500:57.35
Kevin Huldén2011Mies50m Selkäuinti2022-03-0500:59.64
RESULTATSimmare TID
2006Matias Lehikoinen50m frisim00:37.03
2006Nea Karell50m frisim00:38.47
2007Milla Karlsson50m frisim00:40.13
2010Alfons Uggeldal50m frisim00:42.78
2007Emma Sandell50m frisim00:46.63
2011Kevin Huldén50m frisim00:48.44
2010Erik Lindroos50m frisim00:50.19
2011Nestor Lindroos50m frisim00:52.94
2009Lilja Lehikoinen50m frisim00:55.32
2010Ellinor Söderström50m frisim00:56.38
2013Casper Granroth50m frisim1:01.88
2012Jesper Wendelin50m frisim1:04.84
2010Kerttu Wilén50m frisim1:11.84
2014Julia Karell50m frisim1:42.00
RaisU

Swimshop-uinnit 23.10.2021

Raportti kilpailutulokset
Luotu jnk toimesta: Tempus
 
UimariSyntymävuosiSukupuoliLajin nimiPvmAikaAsema
Elias Vuorio2007Mies50m Vapaauinti2021-10-2300:37.8418
Alfons Uggeldal2010Mies50m Vapaauinti2021-10-2300:43.3919
Kevin Huldén2011Mies50m Vapaauinti2021-10-2300:44.747
Nestor Lindroos2011Mies50m Vapaauinti2021-10-2300:51.6715
Ellinor Söderström2010Nainen50m Vapaauinti2021-10-2300:53.7224
Jesper Wendelin2012Mies50m Vapaauinti2021-10-2301:07.5920
Casper Granroth2013Mies50m Vapaauinti2021-10-2301:10.4321
SalU

Raportti kilpailutulokset Syyskisat, Salo 2.10.2021

 
Luotu jnk toimesta: Tempus
 
UimariSyntymävuosiSukupuoliLajin nimiAikaAsema
Elias Vuorio2007Mies50m Vapaauinti00:37.9628
Alfons Uggeldal2010Mies50m Vapaauinti00:43.908
Kevin Huldén2011Mies50m Vapaauinti00:46.3911
Nestor Lindroos2011Mies50m Vapaauinti00:52.5113
Ellinor Söderström2010Nainen50m Vapaauinti01:00.3548
Jesper Wendelin2012Mies50m Vapaauinti01:10.0215
Casper Granroth2013Mies50m Vapaauinti01:11.8016
 

 

Aquanettikilpailut 18.9.2021 Raision Uimarit

 

UimariSyntymävuosiSukupuoliLajin nimiAikaAsema
Alfons Uggeldal2010Mies50m Vapaauinti00:43.4211
Kevin Huldén2011Mies50m Vapaauinti00:47.3714
Nestor Lindroos2011Mies50m Vapaauinti00:55.9318
Ellinor Söderström2010Nainen50m Vapaauinti00:58.8437
Jesper Wendelin2012Mies50m Vapaauinti00:58.9121
Casper Granroth2013Mies50m Vapaauinti01:14.5522
        

IKM 2020 Varsinais-Suomi 1.11.2020 Salon uimarit

UimariSyntymävuosiSeuralyhenneLajin nimiAikaAsema
Ahti Nikkari2007KSF50m Vapaauinti00:37.0433
Adrian Uggeldal2005KSF50m Selkäuinti00:38.2815
Bror Aron Uggeldal2007KSF50m Selkäuinti00:41.8516
Ahti Nikkari2007KSF50m Selkäuinti00:44.6917
Bror Aron Uggeldal2007KSF100m Selkäuinti01:35.7010

 

 

Swimshop Raisio 24.10.2020

 

UimariSyntymävuosiSeuralyhenneLajin nimiAikaAsema
Adrian Uggeldal2005KSF50m Vapaauinti00:34.169
Bror Aron Uggeldal2007KSF50m Vapaauinti00:36.079
Ahti Nikkari2007KSF50m Vapaauinti00:36.9610
Alfons Uggeldal2010KSF50m Vapaauinti00:47.2511
Adrian Uggeldal2005KSF100m Selkäuinti01:22.007
Bror Aron Uggeldal2007KSF100m Selkäuinti01:35.5011
Ahti Nikkari2007KSF100m Selkäuinti01:37.4712
 

Syyskisat 19.9.2020 i Salo

 
UimariSyntymävuosiLajin nimiAikaÅldersklassAsema
Adrian Uggeldal200550m Vapaauinti00:32.23M12
Ahti Nikkari200750m Vapaauinti00:36.77M15
Elias Vuorio200750m Vapaauinti00:44.63M18
Alfons Uggeldal201050m Vapaauinti00:52.63P1111
Adrian Vuorio2003100m Vapaauinti01:16.10M17
Bror Aron Uggeldal2007100m Vapaauinti01:25.47M22
Matias Lehikoinen2006100m Rintauinti01:43.91M14
Adrian Uggeldal200550m Selkäuinti00:39.05M4
Ahti Nikkari200750m Selkäuinti00:46.32M5
Bror Aron Uggeldal2007100m Selkäuinti01:34.66P134
Adrian Vuorio2003100m Selkäuinti01:35.11M8
Matias Lehikoinen200650m Perhosuinti00:43.61P1411

Kevätkisat i Salo 29.2.2020

 

NameBornEvent nameEntry time29.2.2020 SaloPlacering
Kimito sportförening A-laget20034X50m Vapaa00:00.00  3/7
    Uggeldal Bror Aron2007 00:37.2800:37.39 
    Nikkari Ahti2007 00:38.6600:39.00 
    Uggeldal Adrian2005 00:35.2700:35.12 
    Vuorio Adrian2003 00:36.7400:31.62 
Elin Nordgren2006100m Rinta01:51.301:45.41 16/19
Juliet Bärling2008100m Rinta01:50.851:51.80 9/17
Matias Lehikoinen2006100m Rinta01:48.211:32.56 9/9
Adrian Vuorio2003100m Rinta01:30.811:33.39 7/9
Ebbe Karlsson200550m Perhos00:40.8900:35.67 12/17
Elin Nordgren200650m Vapaa00:42.4300:40.48 27/41
Matias Lehikoinen200650m Vapaa00:44.6000:39.03 21/33
Ahti Nikkari200750m Vapaa00:38.6600:39.3322/33
Nils Roelofs200550m Vapaa00:00.0000:36.52 16/33
Adrian Uggeldal200550m Vapaa00:35.2700:34.17 12/33
Bror Aron Uggeldal200750m Vapaa00:37.2800:39.02 20/33
Elias Vuorio200750m Vapaa00:55.2300:49.80 31/33
Ebbe Karlsson2005200m Seka03:07.882:58.26 5/5
Ebbe Karlsson2005100m Perhos00:00.001:23.67 7/7
Juliet Bärling200850m Rinta00:50.2900:50.88 14/23
Ebbe Karlsson2005100m Selkä01:24.511:25.23 7/8

Grötsimmet 23.11.2019 resultat

PojkarFödd år 1. 25m FRISIM
Albin Tulonen20060:27;09
Emil Salokannel20100:27;25
Iivari Launokorpi20090:29;00
Eetu Launokorpi20100:35;15
 
FlickorFödd år 1. 25m FRISIM
Emma Sandell20070:25;57
Aina Tulonen20080:26;82
Kerttu Wilen20100:33;18
Lilja Lehikoinen20090:36;46
 
PojkarFödd år2.  50m FRISIM
Adrian Vuorio20030:31;69
Ebbe Karlsson20050:31;75
Adrian Uggeldal20050:33;96
Alexander Kruglov20000:34;87
Aron Uggeldal20070:37;59
Ahti Nikkari20070:39;75
Nils Roelofs20050:40;90
Leo Roelofs20070:48;66
Elias Vuorio20070:52;31
 
FlickorFödd år2.  50m FRISIM
Nea Karell20060:38;40
Julia Lindgren20090:59;69
 
PojkarFödd år3. 25m BRÖSTSIM
Leo Roelofs20070:28;28
Elias Vuorio20070:29;63
Iivari Launokorpi20090:37;36
Emil Salokannel20100:44;22
Eetu Launokorpi20100:44;44
 
FlickorFödd år3. 25m BRÖSTSIM
Lilja Lehikoinen20090:32;32
Ellinor Söderström20100:37;97
Kerttu Wilen20100:40;12
 
FlickorFödd år4. 25m PU
Julia Lindgren20090:38;75
Emma Lindgren20060:23;56
 
PojkarFödd år5. 50m BRÖSTSIM
Matias Lehikoinen20060:48;28
Alexander Kruglov20000:51;91
Albin Tulonen20061:08;03
 
FlickorFödd år5. 50m BRÖSTSIM
Elin Nordgren20060:48;15
Juliet Bärling20080:50;53
Emma Lindgren20060:58;91
Emma Sandell20071:01;41
Aina Tulonen20081:09;50
 
PojkarFödd år6. 100 SKU
Ebbe Karlsson20051:25;65
Adrian Vuorio20031:28;87
Adrian Uggeldal20051:36;90
Matias Lehikoinen20051:40;43
Aron Uggeldal20071:43;06
Ahti Nikkari20071:44;00
Alexander Kruglov20001:44;69
 
FlickorFödd år6. 100 SKU
Nea Karell20061:37;03
Elin Nordgren20061:41;19
Juliet Bärling20081:49;84
Raportti kilpailutulokset
Luotu jnk toimesta: Tempus
Päivämäärä: 2019-10-28 09:54:47
UimariSyntymävuosiSeuralyhenneLajin nimiPvmAikaAsemaKilpailu
Bror Aron Uggeldal2007KSF50m Vapaauinti2019-10-2600:37.2810Mustekalauinnit
Ahti Nikkari2007KSF50m Vapaauinti2019-10-2600:38.6614Mustekalauinnit
Nea Karell2006KSF50m Vapaauinti2019-10-2600:39.6530Mustekalauinnit
Veronika Lauren2006KSF50m Vapaauinti2019-10-2600:41.6032Mustekalauinnit
Ebbe Karlsson2005KSF200m Vapaauinti2019-10-2602:37.1511Mustekalauinnit
Elin Nordgren2006KSF50m Rintauinti2019-10-2600:46.8118Mustekalauinnit
Juliet Bärling2008KSF50m Rintauinti2019-10-2600:50.2913Mustekalauinnit
Juliet Bärling2008KSF100m Rintauinti2019-10-2601:50.857Mustekalauinnit
Adrian Uggeldal2005KSF100m Rintauinti2019-10-2601:55.458Mustekalauinnit
Elin Nordgren2006KSF100m Selkäuinti2019-10-2601:46.909Mustekalauinnit
Ebbe Karlsson2005KSF100m Sekauinti2019-10-2601:25.177Mustekalauinnit
Adrian Uggeldal2005KSF100m Sekauinti2019-10-2601:35.2912Mustekalauinnit
Nea Karell2006KSF100m Sekauinti2019-10-2601:38.9616Mustekalauinnit
Ahti Nikkari2007KSF100m Sekauinti2019-10-2601:45.844Mustekalauinnit
Veronika Lauren2006KSF100m Sekauinti2019-10-2601:45.9317Mustekalauinnit
Bror Aron Uggeldal2007KSF100m Sekauinti2019-10-2601:47.825Mustekalauinnit
Ebbe Karlsson2005KSF200m Sekauinti2019-10-2603:07.888Mustekalauinnit

Resultat från Syyskisat 28.9.2019 i Salo

Raportti kilpailutulokset

Luotu jnk toimesta: Tempus
Päivämäärä: 2019-10-08 12:53:39
UimariLajin nimiPvmAikaAsemaKierrosyyppiKilpailuFina-pisteetSeuranimi
Adrian Uggeldal50m Vapaauinti2019-09-2800:35.276FinalSyyskisat 2019189Kimito Sportförening
Bror Aron Uggeldal50m Vapaauinti2019-09-2800:37.958FinalSyyskisat 2019152Kimito Sportförening
Nea Karell50m Vapaauinti2019-09-2800:38.4510FinalSyyskisat 2019212Kimito Sportförening
Ahti Nikkari50m Vapaauinti2019-09-2800:39.6710FinalSyyskisat 2019133Kimito Sportförening
Juliet Bärling50m Vapaauinti2019-09-2800:43.0514FinalSyyskisat 2019151Kimito Sportförening
Elias Vuorio50m Vapaauinti2019-09-2800:55.2316FinalSyyskisat 201949Kimito Sportförening
Ebbe Karlsson100m Vapaauinti2019-09-2801:12.1410FinalSyyskisat 2019241Kimito Sportförening
Adrian Vuorio100m Vapaauinti2019-09-2801:15.4713FinalSyyskisat 2019211Kimito Sportförening
Adrian Uggeldal100m Vapaauinti2019-09-2801:21.7018FinalSyyskisat 2019166Kimito Sportförening
Elin Nordgren50m Rintauinti2019-09-2800:47.696FinalSyyskisat 2019214Kimito Sportförening
Matias Lehikoinen50m Rintauinti2019-09-2800:49.277FinalSyyskisat 2019134Kimito Sportförening
Juliet Bärling50m Rintauinti2019-09-2800:50.687FinalSyyskisat 2019178Kimito Sportförening
Ahti Nikkari50m Rintauinti2019-09-2800:55.6111FinalSyyskisat 201993Kimito Sportförening
Adrian Vuorio100m Rintauinti2019-09-2801:30.818FinalSyyskisat 2019229Kimito Sportförening
Ebbe Karlsson100m Selkäuinti2019-09-2801:24.514FinalSyyskisat 2019193Kimito Sportförening
Matias Lehikoinen100m Selkäuinti2019-09-2801:40.069FinalSyyskisat 2019116Kimito Sportförening
Ebbe Karlsson100m Sekauinti2019-09-2801:21.457FinalSyyskisat 2019234Kimito Sportförening

Resultat från Delfinsimmet 11.5.2019 i Kasnäs.

NamnFöreningFödd år1. 100m SKU
Adrian UggeldalKSF20051:36
Adrian VuorioKSF20031:27
Ahti NikkariKSF20071:54
Alexander KruglovKSF20001:37
Aron UggeldalKSF20071:54
Ebbe KarlssonKSF20051:25
Elias VuorioKSF20072:30
Elin NordgrenKSF20061:45
Elin TaipaleESS20071:41
Emil EkholmESS20021:23
Emma LindgrenKSF20061:57
Emma TörnebladhESS20041:45
Joel LundströmESS19991:18
Juliet BärlingKSF20081:57
Leo roelofsKSF20072:26
Lina PihlströmESS20041:43
Maria KruglovaKSF20062:00
Mathias LehikoinenKSF20061:43
Milla KarlssonKSF20071:54
Nea KarellKSF20061:38
Nils RoelofsKSF20051:50
Veronika LaurénKSF20061:46
    
NamnFöreningFödd år2. PU 50
Ahti NikkariKSF20071:00
Aron UggeldalKSF20071:03
Ebbe KarlssonKSF200540s
Nea KarellKSF200647s
    
NamnFöreningFödd år3. RU 25
Emma LindgrenKSF20060:26
Emma SandellKSF20070:29
Juliet BärlingKSF20080:23
Lilja LehikoinenKSF20090:34
    
NamnFöreningFödd år4. RU 50
Adrian VuorioKSF20030:42
Albin tulonenKSF20061:19
Elin NordgrenKSF20060:48
Mathias LehikoinenKSF20060:50
Nils RoelofsKSF20051:03
Vincent AaltonenKSF20081:23
    
NamnFöreningFödd år5. VU 25
Aron AaltonenKSF20080:27
Emma SandellKSF20070:23
Lilja LehikoinenKSF20090:33
Vincent AaltonenKSF20080:28
    
NamnFöreningFödd år6. VU 50
Adrian UggeldalKSF20050:36
Albin TulonenKSF20061:10
Alexander KruglovKSF20000:35
Aron AaltonenKSF20081:04
Elias VuorioKSF20071:08
Elin TaipaleESS20070:39
Emil EkholmESS20020:30
Emma TörnebladhESS20040:44
Joel LundströmESS19990:32
Leo roelofsKSF20070:57
Lina PihlströmESS20040:40
Maria KruglovaKSF20060:46
Milla KarlssonKSF20070:43
Veronika LaurénKSF20060:41

Resultat från Tuula Kara - Uinnit i Somero 14.4.2019

Luotu jnk toimesta: Tempus
Päivämäärä: 2019-05-13 11:26:20
UimariSyntymävuosiSukupuoliSeuralyhenneLisenssiLajin nimiPvmAikaAsemaKilpailuFina-pisteet
Ebbe Karlsson2005MiesKSF05B187100m Vapaauinti2019-04-1401:17.8117Tuula Kara - Uinnit192
Ebbe Karlsson2005MiesKSF05B187200m Vapaauinti2019-04-1402:52.328Tuula Kara - Uinnit191
Ebbe Karlsson2005MiesKSF05B187100m Rintauinti2019-04-1401:38.4215Tuula Kara - Uinnit180
Ebbe Karlsson2005MiesKSF05B187100m Selkäuinti2019-04-1401:30.484Tuula Kara - Uinnit157

Tävlingsresultat från Kevätkisat i Salo 2.3.2019

Luotu jnk toimesta: Tempus
Päivämäärä: 2019-05-13 11:22:31
UimariSyntymävuosiSeuralyhenneLajin nimiPvmAikaKilpailuFina-pisteet
Adrian Uggeldal2005KSF50m Vapaauinti2019-03-0200:36.07 Kevätkisat 2019177
Elin Nordgren2006KSF50m Vapaauinti2019-03-0200:42.43 Kevätkisat 2019157
Ahti Nikkari2007KSF50m Vapaauinti2019-03-0200:42.81 Kevätkisat 2019105
Ebbe Karlsson2005KSF100m Vapaauinti2019-03-0201:18.79 Kevätkisat 2019185
Alexander Kruglov2000KSF100m Vapaauinti2019-03-0201:25.29 Kevätkisat 2019146
Alexander Kruglov2000KSF400m Vapaauinti2019-03-0207:25.34 Kevätkisat 2019108
Ebbe Karlsson2005KSF50m Rintauinti2019-03-0200:46.88 Kevätkisat 2019156
Elin Nordgren2006KSF50m Rintauinti2019-03-0200:48.57 Kevätkisat 2019205
Adrian Uggeldal2005KSF50m Rintauinti2019-03-0200:56.18 Kevätkisat 201990
Ahti Nikkari2007KSF50m Rintauinti2019-03-0200:58.07 Kevätkisat 201982
Ebbe Karlsson2005KSF50m Selkäuinti2019-03-0200:41.39 Kevätkisat 2019154
Adrian Uggeldal2005KSF50m Selkäuinti2019-03-0200:45.14 Kevätkisat 2019119
Ebbe Karlsson2005KSF50m Perhosuinti2019-03-0200:40.89 Kevätkisat 2019151
Aron Uggeldal2007KSF50m Perhosuinti2019-03-0200:58.18 Kevätkisat 201952

Tävlingsresultat från Talviuinnit i Vanda 9.2.2019

Skapad av: Tempus
Datum: 2019-02-15 09:59:37
SimidrottareFödelseårKönFöreningGrennamnDatumTidPlaceringOmgångTävling
Adrian Vuorio2003HerreKSF50m Frisim2019-02-0900:36.7418FinalTalviuinnit
Adrian Uggeldal2005HerreKSF50m Frisim2019-02-0900:36.7819FinalTalviuinnit
Aron Uggeldal2007HerreKSF50m Frisim2019-02-0900:41.6627FinalTalviuinnit
Elin Nordgren2006DamKSF50m Frisim2019-02-0900:42.8126FinalTalviuinnit
Ahti Nikkari2007HerreKSF50m Frisim2019-02-0900:43.7332FinalTalviuinnit
Matias Lehikoinen2006HerreKSF50m Frisim2019-02-0900:44.6034FinalTalviuinnit
Ebbe Karlsson2005HerreKSF100m Frisim2019-02-0901:18.9618FinalTalviuinnit
Adrian Uggeldal2005HerreKSF100m Frisim2019-02-0901:19.9421FinalTalviuinnit
Nea Karell2006DamKSF100m Frisim2019-02-0901:27.3837FinalTalviuinnit
Elin Nordgren2006DamKSF50m Bröstsim2019-02-0900:49.1620FinalTalviuinnit
Ahti Nikkari2007HerreKSF50m Bröstsim2019-02-0900:57.7427FinalTalviuinnit
Adrian Vuorio2003HerreKSF100m Bröstsim2019-02-0901:31.286FinalTalviuinnit
Matias Lehikoinen2006HerreKSF100m Bröstsim2019-02-0901:48.2113FinalTalviuinnit
Nea Karell2006DamKSF100m Bröstsim2019-02-0901:53.0918FinalTalviuinnit
Adrian Uggeldal2005HerreKSF100m Bröstsim2019-02-0901:58.2116FinalTalviuinnit
Aron Uggeldal2007HerreKSF50m Ryggsim2019-02-0900:49.8111FinalTalviuinnit
Ebbe Karlsson2005HerreKSF50m Fjärilsim2019-02-0900:42.009FinalTalviuinnit
Adrian Vuorio2003HerreKSF50m Fjärilsim2019-02-0900:43.9812FinalTalviuinnit
Nea Karell2006DamKSF50m Fjärilsim2019-02-0900:46.8524FinalTalviuinnit

Resultat från Joulukarkelot i Vanda 8.12.2018:

Uimari Syntymävuosi Seuralyhenne Kilpailu Lajin nimi Pvm Aika Asema 
Alexander Kruglov2000KSFJoulukarkelot50m Vapaauinti8.12.201800:37.818
Alexander Kruglov2000KSFJoulukarkelot50m Rintauinti8.12.201800:51.615
Alexander Kruglov2000KSFJoulukarkelot50m Selkäuinti8.12.201800:50.843
Adrian Vuorio2003KSFJoulukarkelot100m Vapaauinti8.12.201801:31.0638
Adrian Vuorio2003KSFJoulukarkelot100m Rintauinti8.12.201801:32.8313
Adrian Vuorio2003KSFJoulukarkelot100m Selkäuinti8.12.201801:47.3728
Adrian Uggeldal2005KSFJoulukarkelot100m Vapaauinti8.12.201801:20.5630
Adrian Uggeldal2005KSFJoulukarkelot100m Rintauinti8.12.201802:04.5331
Adrian Uggeldal2005KSFJoulukarkelot100m Selkäuinti8.12.201801:38.9527
Ebbe Karlsson2005KSFJoulukarkelot100m Vapaauinti8.12.201801:26.8837
Ebbe Karlsson2005KSFJoulukarkelot100m Rintauinti8.12.201801:43.4123
Ebbe Karlsson2005KSFJoulukarkelot100m Selkäuinti8.12.201801:36.3425
Nea Karell2006KSFJoulukarkelot100m Vapaauinti8.12.201801:33.1650
Nea Karell2006KSFJoulukarkelot100m Rintauinti8.12.201801:57.4354
Nea Karell2006KSFJoulukarkelot100m Selkäuinti8.12.201801:48.4047
Matias Lehikoinen2006KSFJoulukarkelot100m Vapaauinti8.12.201801:46.5140
Matias Lehikoinen2006KSFJoulukarkelot100m Rintauinti8.12.201801:52.0627
Elin Nordgren2006KSFJoulukarkelot100m Vapaauinti8.12.201801:44.7655
Elin Nordgren2006KSFJoulukarkelot100m Rintauinti8.12.201801:51.3047
Aron Uggeldal2007KSFJoulukarkelot50m Vapaauinti8.12.201800:41.5522
Aron Uggeldal2007KSFJoulukarkelot25m Rintauinti8.12.201800:30.1635
Aron Uggeldal2007KSFJoulukarkelot25m Perhosuinti8.12.201800:24.3128
Ahti Nikkari2007KSFJoulukarkelot50m Vapaauinti8.12.201800:42.8725

Resultat från Mustekalauinnit i Lojo 27.10.2018:

Uimari Syntymävuosi Seuralyhenne Kilpailu Lajin nimi Pvm Aika Asema 
Alexander Kruglov2000KSFMustekalauinnit200m Frisim27.10.201803:09.8015

Alexander Kruglov

2000KSFMustekalauinnit50m Frisim27.10.201800:35.5915
Ebbe Karlsson2005KSFMustekalauinnit100m Ryggsim27.10.201801:39.0315
Adrian Uggeldal2005KSFMustekalauinnit100m Ryggsim27.10.201801:51.1519
Ebbe Karlsson2005KSFMustekalauinnit200m Frisim27.10.201803:21.5816
Adrian Uggeldal2005KSFMustekalauinnit50m Frisim27.10.201800:38.3022
Nea Karell2006KSFMustekalauinnit100m Ryggsim27.10.201801:49.3835
Nea Karell2006KSFMustekalauinnit50m Bröstsim27.10.201800:51.6619
Emma Lindgren2006KSFMustekalauinnit50m Frisim27.10.201800:48.0450
Aron Uggeldal2007KSFMustekalauinnit50m Bröstsim27.10.201801:06.8019
Milla Karlsson2007KSFMustekalauinnit50m Bröstsim27.10.201801:08.3042
Aron Uggeldal2007KSFMustekalauinnit50m Frisim27.10.201800:41.6726
Milla Karlsson2007KSFMustekalauinnit50m Frisim27.10.201800:48.1251

Resultat från Syyskisat 29.9.2018 i Salo:

Simidrottare 

Födelseår Förening Tävling Grennamn Datum Tid Placering 
Alexander Kruglov2000KSFSyyskisat 201850m Frisim29.9.201800:36.2312
Alexander Kruglov2000KSFSyyskisat 2018100m Frisim29.9.201801:21.3030
Adrian Vuorio2003KSFSyyskisat 201850m Bröstsim29.9.201800:38.303
Adrian Vuorio2003KSFSyyskisat 2018100m Bröstsim29.9.201801:33.699
Adrian Uggeldal2005KSFSyyskisat 2018100m Frisim29.9.201801:24.6333
Ebbe Karlsson2005KSFSyyskisat 2018100m Frisim29.9.201801:27.4636
Ebbe Karlsson2005KSFSyyskisat 2018100m Bröstsim29.9.201801:47.2416
Adrian Uggeldal2005KSFSyyskisat 2018100m Bröstsim29.9.201802:09.4525
Nea Karell2006KSFSyyskisat 2018100m Frisim29.9.201801:30.6059
Elin Nordgren2006KSFSyyskisat 201850m Bröstsim29.9.201800:51.2114
Maria Kruglova2006KSFSyyskisat 201850m Bröstsim29.9.201800:56.5523
Nea Karell2006KSFSyyskisat 2018100m Bröstsim29.9.201801:54.5531
Elin Nordgren2006KSFSyyskisat 2018100m Bröstsim29.9.201801:55.4033
Maria Kruglova2006KSFSyyskisat 2018100m Bröstsim29.9.201802:07.0037
Aron Uggeldal2007KSFSyyskisat 201850m Frisim29.9.201800:45.5517
Aron Uggeldal2007KSFSyyskisat 201850m Bröstsim29.9.201801:09.4119